Kniha návštěv

Datum 08.12.2014
Vložil michaela.n@volny.cz
Titulek Re: Rod Bubelů

Dobrý den paní Holická,
Vaše babička Františka, o které píšete, se jmenovala za svobodna Mrnuštíková. Pak se provdala za Josefa Bubelu ( mého pradědečka) a měla s ním 3 děti - dva syny Oldricha a Jaroslava a 1 dceru - Jiřinu. O Oldřichovi nic nevím, Jiřina žila v Praze a Jaroslav byl můj dědeček, Jaroslav se oženil s Josefou Lavicovou a měli spolu 2 dcery - Jaroslavu a Alenu. Moje maminka Jaroslava Bubelová se provdala za Karla Nováka a měli dvě děti - dceru Michaelu ( mne) a syna Jana. Mladší dcera Alena se provdala za Jiřího Pluháčka a měli spolu také dvě dcery - Janu a Evu.

Datum 09.12.2014
Vložil michaela. n@volny.cz
Titulek Re: Re: Rod Bubelů

Doplňuji svůj předchozí email ... Františka Mrnuštíková/Bubelová/Macháňová měla s Janem Bubelou 4 a nikoli 3 děti. Nejstarší byl Karel, pak Jiřina, Jaroslav a Oldřich. Karel žil v Otrokovicích na Baťově, za ženu měl také Jiřinu a měli minimálně dvě, ale možná i 3 děti. Jiřina se provdala do Prahy za vojáka Antonína Mazáče a měli dvě děti - Antonína a Jiřího (?). Jaroslav ( můj dědeček) - viz předchozí mail. O Oldřichovi bohužel mnoho nevím. Zajímavostí je to, že všichni tito Františčini synové měli poměrně výrazné výtvarné nadání ( které zdědila i má matka Jaroslava).
Paní Holická, byla bych moc ráda, kdybyste se nám ozvala. Snažíme se s mou mámou mapovat rodinnou historii a vše ukazuje na to, že jste její součástí.
Přeji Vám i vašim blízkým krásné vánoční svátky a mnoho štěstí v roce 2015!
Michaela Nováková

Datum 29.08.2016
Vložil Milena Holická
Titulek Re: Re: Re: Rod Bubelů

Odpověď pro paní Michaelu Novákovou.
Promiňte,ale narazila jsem teprve teď na Vaší odpověď na moji zprávu z roku 2013.Proto tak pozdě odepisuji.
Strýce Karla z Otrokovic si pamatuji.Jezdil za mojí babičkou Františkou do Žernovky a s mým otcem vždy hrál karty. Byl synem babiččina otce,ale z druhého manželství. Vím také,že si dopisoval s Annou Kořenkovou,za svob. Bubelovou z Hovězí,která je dcerou Jana Bubely, také syna z prvního manželství. Paní Anna Kořenková ještě žije na Hovězí a letos jsme všichni s její rodinou a příbuznými oslavili její narozeniny.
Pokud ještě budete tuto mojí odpověď číst, mám email milena.holicka@seznam.cz.
Moc Vás zdravím. Milena Holická Žernovka-Mukařov

Datum 12.06.2015
Vložil Vlastimil
Titulek Re: Rod Bubelů

Nahodou jsem našel članek chci se zabyvat jak daleko rod začinal

Datum 03.04.2013
Vložil Jan Václavík
Titulek RE: dopis

Moji prarodice prisli z Valea Tarnei.Babicka se jmenovala Margareta Václavíková,za svobodna Bubelová r.1919.Deda se jmenoval Rupert Václavík r.1912. znali jste je nekdo?

Datum 02.04.2013
Vložil Jana Bůbelová
Titulek Rodokmen

Dobrý den, do Bůbelovi rodiny jsem se přivdala a pro svého manžela a jeho rodinu dělám rodokmen. Píšeme se s kroužkem, a to proto, že mému tchánovi matrikářka kroužek při narození napsala. Jeho rod pochází z Valašské Senice. Tchán se jmenuje Josef Bůbela, jeho otec byl Antonín Bubela (19.9.1912) děda byl Jan Bubela ( asi 1866), pravděpodobně byl 3x ženatý a z posledního manželství pochází můj tchán. A otec Jana byl asi Pavel Bubela (sedlák z Půlčin) a matka Veronika Václavíková. Bohužel dál jsem se nedostala. Je to stejná větev jako ta Vaše? jana@bubela.cz

Datum 13.03.2013
Vložil Daria
Titulek Šemetka, Lehotský

Dobrý den, zdravím všechny z Brna a protože hledám svoje předky z otcové strany, objevila jsem tyto úžasné stránky - moc chválím a dškuji Vám za ně. Hledám konkrétně rodinu Lehotský a Šemetka, kteří žili v Nadlacu a můj otec se svými rodiči reemigrovali v roce 1946 do Bratislavy. Mohla bych požádat o nějaký odkaz na matriky Slováků v Rumunsku? Nebo jakou formou bych se dopátrala předků? Děkuji Vám za zprávu a přeji pohodový den. Kontakt: dstud@volny.cz

Datum 25.03.2013
Vložil Ondřej Šinka
Titulek Re: Šemetka, Lehotský

Dobrý den,rovněž hledám své předky,kteří pocházeli z rum.Nadlaku.Zaujalo mě jméno Šemetka,jelikož tak se jmenovala za svobodna má babička z matčiny strany,která se potom vdala
a jmenovala se Mokošová.Rodiče reemigrovali sami,já jsem se již narodil v ČSR.
Pokud mi pposkytnete jakékoliv údaje budu rád a určitě se s Vámi podělím i se svými.
email : ondrej.sinka@seznam.cz

Datum 11.01.2013
Vložil dadi
Titulek dalsie stranky pre zaujemncov reemigracie

https://www.slovacivrumunsku.sk/
https://www.dovolena-banat.cz/
https://www.banat.cz/index.htm
:)

Datum 11.05.2012
Vložil Aneta
Titulek František Frančák

Dobrý den,
chválím za pěkné stránky. Můj dědeček se jmenoval František Frančák a narodil se r. 1917 v obci Peštiš v Rumunsku. Byl 3. nejstarší z 10 dětí. Jeho maminka se jmenovala Anna Frančáková (roz. Kubaláková) - zemřela v Rumunsku asi v r. 1934 a otec se jmenoval Štefan Frančák. Dědeček po válce reemigroval do tehdejší ČSSR, nejdříve pravděpodobně velice krátce působil v Čechách, kde se seznámil s mojí babičkou. Krátce na to se odstěhovali na Jesenicko. Pokud je tam nějaká spojitost, prosím o info. Také pokud by měl někdo jakékoliv informace o předcích z mé rodiny, budu ráda, když se ozvete. Děkuji.A.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

počítadlo.abz.cz