Kniha návštěv

Datum 03.01.2011
Vložil Antonín Michalčák
Titulek Re: Re: dopis

Pane Michalčáku, moc Vám díky za tuto informaci o Anežce Bubelové.Určitě Vám bude říkat něco i Nový dvůr.Na Nebeskou Rybnou to bylo asi 2-3 km. Na Novém dvoře bylo asi 5 rodin. Mezi nimi i Michalčákovi. V Rokytnici máme taky Michalčákovi. Není to taky Vaše přízeň ? Se mnou chodila na zákl. školu Margita a měla sestru Annu. Margita bydlí na severní Moravě. Moje sestra Františka šla do prní třídy v Rokytnici byla ročník 1942. Vím, že otec vypravoval jak chlapi chodili do lesa brečet, co to provedli do čeho přivedli své rodiny. Vybydlené baráky a jenom dřina. Moje sestřenice bydlí na Šumavě a tak mi vypravovala, že byli v Rumunsku a konkrétně dům Lavrenčikových už nestál. Líbila se jim krajina a to tak všechno. Vláda československa spáchala na našich rodičích velké křivdy. Matka vzpomíná, jak po 2. svět.válce chodili český a slovenský komisaři a prosili, bratři Češi a Slováci vraťte se do své rodné vlasti. Počítali okna, půdu atp. a vše dostanou v Česku, tak jak to měli v Rumunsku. Díky za adresu na vaši neteř, určitě ji napíšu. A ještě otázka, kde bydlíte Vy ? Díky a hezké dny. Hajha

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode

počítadlo.abz.cz