Kniha návštěv

Datum 10.01.2011
Vložil Antonín
Titulek Re: Re: Re: dopis

Vážená paní! Všiml jsem si, že jste navštívila nejen "Genealogii rodu Bubela", ale i "Jihočeské historické zajímavosti", což jsem učinil také a těžil jsem i z knihy "Vyprávění o R zemi", kterou napsal po roce 1951 p. učitel, který působil na škole II. stupně v Sinteu (Nová Huť). Velmi pěkně to popsal i p. Mirek. Život byl velmi těžký. Osídlenci v Sedmihradsku žili tak. jak žili jejich předkové před více jak 130 lety. Proto se po druhé světové válce značná část bihorských Slováků, ale Čechů v rámci reemigrace vrátila do Československa. Žamberecko si vybrali za svůj domov, mimo jiné i rodiče. Do NR přišlo celkem 20 rodin. Bylo mi 9 let a pamatuji si, že jsme byli šťastní. Z počátku bylo málo peněz, ale měli jsme kde bydlet a rodiče hlavně práci. Orlické hory jsou krásné. Je to galerie přírodních obrazů, ohraničených kopci, řekami, lesy a horami. Byli jsme dobře přijati všemi starousedlíky, ale i rodinami ze Slovenska (4). Moc vzpomínám na ZŠ nejen v NR. ale i v Rokytnici v Orl. horách. Měli jsme báječné učitele a velmi dobrý kolektiv. Dále: Nevím kdo bydlel na Novém dvoře, ale Michalčákovi jsou příbuznými, neboť měl jsem čtyři strýce. Markéta je moje sestřenice, jsme v kontaktu, ale s ostatními nemám spojení. Mimochodem v R byl po roce 1951 p. Anton Lavrinčík, roč. 1914, dále Milan s bratrem Šimonem, Bened a jeho bratr Jožko. Závěrem musím říci i za své sourozence, že jsme rádi, že jsme tady. Zdejší život je nesrovnatelný s životem našich předků. Zdravím a rovněž přeji hezké dny a optimismus - Antonín.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode

počítadlo.abz.cz