Kniha návštěv

Datum 02.08.2011
Vložil Anna Jindrová-Jurašová
Titulek Hledám předky a příbuzné

Dobrý den,velmi mě zaujaly Vaše stránky.Moji rodiče,a prarodiče patřili do skupiny remigrantů,kteří v r,1946 jeli na tranšportu,jak říká moja mamka, ze svých domovů v Rumunsku-Sedmihradsku za lepším životem do Československa.Usadili se v jižn.Čechách,ve vesničce Světlík,nejdříve však na Svánkově,to byly samoty,které už dnes nejsou na mapě a kde jsem se já v r.1953 narodila.Ve Světlíku byla také rodina Bubelová,jako děti jsme se znali,měli více dětí,s Pepíkem jsem chodila do školy,nahoru,naproti kostelu.Moje mamka,za svobodna Morongová,ročník 1933,se narodila ve Valle urgului,do školy chodila na Salajku,táta,Juraš Juraj-pocházel ze Staré Huti,poznali se až ve Světlíku,kde se před 60-ti lety vzali.Velmi mě historie rumunských Slováků zajímá,můj bratr Petr Juraš nar.1961,také sestavoval rodokmen a hledal příbuzné,ale moc se mu to nevedlo.Pokud někoho tímto psaním někoho oslovím,budu ráda.Já zdravím všechny ,Morongovi,Jurašovi,Adlerovi,Píškovi,,také starousedlíky rumunské Slováky a jejich potomky ze Světlíka i z Čech,Moravy.Byly to rovní,pracovití ,dobří lidé,a neměli lehký život,S pozdravem Hanka

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

počítadlo.abz.cz