Kniha návštěv

Datum 18.04.2013
Vložil aska.sucha@seznam.cz
Titulek Re: Hledám předky a příbuzné

Ahoj Hanko,
Moji rodiče se taky narodily v Rumunsku. Taťka se jmenoval Ignác Chovanec a narodil se ve Valea Ungurului, stejně jako Vaše maminka. Narodil se v roce 1920. Moje mamka je ročník 1927 a narodila se v Borodu. Mamka se za svobodna jmenovala Temiaková. Taťka byl z devíti dětí a mamka ze sedmi. Po válce také reemigrovali do Jižních Čech. Nejdřív bydleli v Hartunkově a potom v Kovářově, kde jsem se narodila v roce 1958. Myslím, že moji rodiče často mluvili o rodině Morongovích a Piškovích. Taťka už umřel a mamka bude mít letos 86 let. Zeptám se jí na to. Jestli si ještě na něco vzpomene. Souhlasím s tím že to byli rovní, pracovití a dobří lidé. Moje babička Rozálie Temiáková bydlela v Chlumu u Volar, stejně jako moje teta Marie Filipčíková. Z taťkových sourozenců už žije jenom Karel Chovanec a bydlí v Krupce u Chrudimi Jistě neměli lehký život s tím musím souhlasit. Taťka ve dvaceti letech musel narukovat za druhé světové války jako pěšák do bitvy u Stalingradu. Vrátil se jako jeden z mála. Z těch ukrutností co tam zažil byl poznačený na celý život. Často o tom mluvil. Když jsem byla malá, tak jsem tomu nerozuměla. Pochopila jsem to až časem. Když tak přemýšlím nad jeho životem, běhá mi mráz po zádech. Taky všechny moc zdravím a děkuju za tyto stránky. S pozdravem Anežka Suchá. Můj email: aska.sucha@seznam.cz
Děkuju za jakoukoliv informaci

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode

počítadlo.abz.cz